Marszałek Województwa Lubuskiego zaprasza na Muzykę w Raju

Szanowni Państwo,
Wolno, „slow music”, „slow festiwal” - filozofia kryjąca się za tymi słowami przyświeca idei XVI festiwalu Muzyka w Raju. Wolno czyli – jak słusznie wypunktowali organizatorzy - bez zbędnego patosu, niepotrzebnego blichtru, uprzedzeń, stereotypów, z otwartością na nowe… Te słowa nie tylko idealnie pasują do tegorocznej edycji festiwalu i samego Paradyża, gdzie gościmy muzyków, ale również do naszego regionu.
 
Bo u nas, w Lubuskiem, można wyjątkowo odpocząć. Wśród przyrody, z dala od miejskiego zgiełku i korporacyjnej gonitwy przez życie, podziwiając czyste jeziora czy przechadzając się w aurze tajemniczości po jednym z kilkuset zabytków. Taki jest nasz region: spokojny, bezpieczny i tolerancyjny. Co oczywiście nie oznacza, że nie jesteśmy gotowi na wyzwania współczesnego świata.
 
Co roku powtarzamy, że Muzyka w Raju, to już lubuska marka i kulturalna promocja regionu. To nie kurtuazja, bo każdego roku pozycja tego wydarzenia, w świecie muzyki dawnej, jest coraz silniejsza.
 
Przez dziewięć dni będziemy mieli przyjemność zobaczyć i posłuchać doskonałych artystów. Życzę Państwu nie tylko niezapomnianych wrażeń muzycznych, ale także znalezienia chwili refleksji, wyciszenia i spokoju na Ziemi Lubuskiej. Muzyka w Raju z pewnością nam w tym pomoże.
 
Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego