Aktualności

18 | 08 | 2017

Dzisiaj na antenie radiowej Dwójki transmisje z dwóch koncertów: o 19:00 Kore z muzyką Telemanna. O 21:30 Corina Marti na clavisimbalum oraz fletach i Roger Helou na organetto. Szczegółowy program znajdziecie Państwo w zakładce Programy.

16 | 08 | 2017

Dzisiejszego poranka w Sali prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XV edycję festiwalu „Muzyka w Raju”. W konferencji wzięli udział pani Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, dyrektor festiwalu Cezary Zych oraz Roger Helou – argentyński muzyk grający na średniowiecznym organetto.

 

 

10 | 08 | 2017

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższą środę, 16 sierpnia 2017 o godzinie 11:00 w Sali prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ulicy Podgórnej 7 w Zielonej Górze odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca XV edycję festiwalu „Muzyka w Raju”. Będzie poświęcona prezentacji programu i wykonawców oraz międzynarodowej promocji Województwa Lubuskiego poprzez festiwal.

W konferencji wezmą udział pani Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, dyrektor festiwalu pan Cezary Zych oraz występujący w ramach festiwalu artyści.

24 | 07 | 2017
Szanowni Państwo!
 
„Muzyka w Raju” to niezwykłe wydarzenie kulturalne w regionie Lubuskim. W tym roku odbędzie się już XV edycja festiwalu, na którą jest mi niezmiernie miło Państwa zaprosić. Tym bardziej, że jednym
z bohaterów koncertów będzie związany przez kilka lat z terenami dzisiejszej Ziemi Lubuskiej Jerzy Filip Telemann.
Muzycy z całego świata – którzy są najlepszymi ambasadorami tego wydarzenia – znów zabiorą nas w niezwykłą podróż w czasie do muzycznej epoki średniowiecza, baroku i renesansu. Z kolei piękne wnętrza opactwa w Paradyżu i niepowtarzalna atmosfera tego miejsca sprawią, że będzie to podróż pełna duchowych i artystycznych doznań.
Zadaniem lubuskiego samorządu jest wspieranie wyższej kultury, dlatego z radością gościmy w naszym regionie – tak otwartym, tolerancyjnym i zarazem bogatym swoją różnorodnością – wykonawców i miłośników „Muzyki w Raju”. Historia i poziom artystyczny festiwalu pokazują, że warto wspierać to niezwykłe przedsięwzięcie. Szczególnie, że wzbogaca je cykl „Przedsionek Raju”, dzięki któremu muzyka dawna może dotrzeć do małych lubuskich miejscowości.
 
Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

 

23 | 05 | 2017
Po raz piętnasty zapraszamy do Paradyża na festiwal „Muzyka w Raju”. Jej głównym bohaterem będzie związany przez kilka lat z terenami dzisiejszej Ziemi Lubuskiej Jerzy Filip Telemann. Nie oznacza to jednak, że muzyka Telemanna zdominuje program festiwalu. Będzie jej oczywiście sporo, ale nie mniej uwagi poświęcimy kompozytorom, których podziwiał i z którymi się przyjaźnił. Zajrzymy do Drezna, Wenecji i Paryża, bo tam Telemann szukał inspiracji. Dużo miejsca poświęcimy muzyce XVII wieku, w której tradycji młody kompozytor wyrastał. Będziemy też, co oczywiste, podkreślać jego związki z muzyką polską, bo to historia prawdziwie wielkiej fascynacji. Muzykę barokową oddamy w ręce naszej doskonale rozwijającej się orkiestry Kore, a także muzyków kwartetu Nevermind i grupy solistów. Muzyka średniowiecza i renesansu to z kolei domena naszych przyjaciół z Bazylei, w tym występującego w Paradyżu po raz pierwszy Rogera Helou, który gra na organetto. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem festiwalu i mamy nadzieję na spotkanie w Paradyżu już za trzy miesiące.